1848-49-es szabadságharc emlékoszlopa
A református temetőben a rendszerváltás első éveiben állítottak emléket az 1848-49-ben a szabadságharcban elesett békésszentandrási honvédeknek. Felirata: „1848-1849. Vass Sándor, Szabó József honvédek emlékére. " A kopjafát készítette Klimaj János helyi fafaragó iparművész.
Holocaust áldozatainak emlékoszlopa
A békésszentandrási zsidó temetőben állítottak emléket 1994. július 10-én a községből elhurcolt és vissza nem tért áldozatok emlékére. Az emlékoszlopon olvashatjuk: "1941-1945 A Holocaust áldozatainak emlékére 1994."
Székelykapu
A Millecentenárium évfordulójára állított székelykapu a Szarvas felé vezető kerékpárúton áll, a Holt-Körös híd és a 44-es főközlekedési út kivezető szakaszánál. Ha Szarvasra kerékpározunk, a kapu felső részén az alábbi felirat fogad: " Körös-Völgyi kerékpárút " A kapuoszlop jobb és baloldalán egy-egy résztábla van elhelyezve az alábbi felirattal: „Épült a Millecentenárium évében, Békésszentandrás, Szarvas, Csabacsüd települések és a Békéscsabai Közúti Igazgatóság összefogásával 1996."
A baloldali oszlopon azoknak a vállalkozóknak és vállalatoknak nevei vannak felvésve, akik az emlékkapu megvalósítását támogatták. Erről olvashatjuk az emlékkapu készítőinek neveit: Klimaj János népi iparművész, Benedek Sándor asztalos szakoktató, Mrena János asztalos, Ambrus Zoltán bádogos, Ivanics Sándor vésnök.
Szarvas felől jövők a székelykapu felső részén Békésszentandrás nevét látják, valamint a magyar és a község címerét.